Koper je imel za časa Benečanov tri trdnjave. O dveh smo že pisali, malo manj pa je znana pristaniška trdnjava Tiepolo. Zgradili so jo po porazu koprskega upora proti beneški republiki, ki je bil leta 1348.
Takrat so bili Koprčani poraženi, ker se je beneška posadka zaprla v Levji grad in tam pričakala okrepitve. Da se kaj podobnega ne bi več ponovilo so tam, kjer se dandanes spušča Belveder na Ukmarjev trg, zgradili trdnjavo poimenovano po takratnem benečanskem dožu Tiepolu.
Bila je vpeta v mestno obzidje, ki je tam naredilo lok proti vzhodu. S te trdnjave so imeli kontrolo nad glavnim pomolom, kjer so pristajale njihove galeje, kar je bil glavni namen zavarovati prihod ladjevja z okrepitvami v primeru ponovne vstaje. Benečani se namreč niso bali sovražnika, ki bi prispel po morju, saj je bilo jadransko morje takrat pod njihovo kontrolo, edini pristop po kopnu pa je itak že bil zavarovan. No, malo so se ušteli, saj so pozabili na Genovčane, ki so leta 1380 vdrli v mesto ga oropali in požgali.
Sčasoma je trdnjava izgubila svoj pomen, za časa Francozov je bila celo v napoto ko so začeli z izgradnjo belvederskega vzpona in po prihodu Avstrijcev so jo leta 1834 podrli, njen material pa uporabili za nasutje v bližini, kjer so potem naslednje leto zgradili skladišče soli Pačoski, kot so ga imenovali Koprčani, nevešči izgovorjave Patzkowsky, kot se je imenoval cesarski pooblaščenec za promocijo solinarstva.
Na risbah iz konca 16. in začetka 17. stoletja vidimo lokacijo te trdnjave.