Nekdanji Občinski trg, danes Titov trg, je bil v preteklosti inspiracija za mnoge umetnike. Prilagamo tri umetnine, izmed katerih sta dve iz začetka 19. stoletja, ena pa je nastala proti koncu istega stoletja. Slika. ki jo je ustvaril slikar Ippolito Caffi (1809–1866), je verjetno druga najstarejša izmed treh, a datum nastanka ni znan, a je verjetno nastala med leti 1830 in 1860. Sicer nekateri pisci navajajo, da je nastala leta 1860. Ippolito je večinoma slikal mestne vedute in mestno arhitekturo.
Naslednja slika, oziroma litografija Antona Augusta Tischbeina je sicer bila že večkrat objavljena, tako na naši strani kot na sorodnih, a brez opisa in omembe avtorja, kateri si to vsekakor zasluži. Mogoče tudi zato ker je kar 5 Antonov in 4 Augusti v tej rodbini. Tischbeinovi so dali skozi tri generacije kar 28 slikarjev, od katerih je nam najbolj poznan Anton August Tischbein, ki je zadnjih 30 let življenja prebival v Trstu in to 1838-1867. V tem času je slikal prizore tržaških običajev, potoval pa je tudi po Istri in Kvarnerju in nam pustil veliko zbirko mestnih panoram, navadnih ljudi v njihovih opravah in običajih. Poleg koprskega trga iz leta 1841 je ena najlepših, ki jih je naslikal v naših krajih tista iz Pirana, kjer prikazuje še stari notranji mandrač.
Najmlajša je tretja slika Titovega trga, katere avtor je Avstrijec Rudolf Bernt (1844-1914), znan po svojih akvarelih. Sedanji Titov trg je upodobil na akvarelu narisanem leta 1898.